Najskuteczniejsze formy reklamy zewnętrznej

Każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest odpowiedni marketing. W dzisiejszych czasach coraz to większą rolę odgrywa marketing internetowy. Wciąż jednak jest wiele firm, które potrafią czerpać spore korzyści z marketingu tradycyjnego. Reklama zewnętrzna otacza nas bowiem każdego dnia. W przypadku wielu biznesów inwestycja w nią może się okazać niezwykle opłacalna. Jak jednak zrobić to dobrze? W końcu istnieje wiele różnych form reklamy zewnętrznej. Które z nich są więc najskuteczniejsze i jaki jest cel każdej z nich? 

Druk wielkoformatowy na billboardach i innych materiałach

Gdy pomyślimy o reklamie zewnętrznej, to w pierwszej kolejności przychodzą nam na myśl niemałe billboardy i plakaty. Są zwykle umieszczone w przestrzeniach publicznych pełnych ludzi lub też przy ruchliwych drogach. Myśląc o druku wielkoformatowym, warto znaleźć odpowiednie dla niego miejsce. Sprawdzą się tu przestronne miejsca, takie jak parkingi, czy też ściany wolnostojących budynków. Pamiętajmy, że centrum miasta może nie być najlepszym miejscem. Ciasno rozmieszczone budynki nie dają dużego pola manewru, jeśli chodzi o rozmieszczenie plakatu, a o billboardzie możemy zapomnieć. Z kolei sprytnie umieszczony plakat na ścianie centrum handlowego będzie widoczny z całego parkingu i na pewno skutecznie przyciągnie klientów. Taka jest zresztą rola druku wielkoformatowego. Często używa się go do zareklamowania pojedynczej promocji na cieszący się zainteresowaniem produkt. Ważne, by forma druku wielkoformatowego była czytelna z daleka i przyciągała uwagę ciekawą kolorystyką i formą. 

Mobilna reklama na samochodzie

Dla właścicieli małych film polecamy reklamę na samochodzie. Dzięki temu reklamę będziemy mieli wszędzie tam, gdzie się udamy. Reklama na samochodzie to także świetny pomysł na ujednolicenie floty firmy. Pamiętajmy, że odpowiedni wizerunek jest przecież jedną ze składowych dobrego marketingu. Na samochodach warto umieścić dużą czcionką numer telefonu i logo firmy z krótką informacją o ofercie. Od tej pory każdy, kto zobaczy nasz samochód w ruchu drogowym, będzie kojarzył naszą markę z odpowiednią branżą. Ciekawą formą reklamy na samochodzie są także powszechnie stosowane reklamy na autobusach. Plusem takiej reklamy zewnętrznej jest na pewno fakt, że jest większa nawet od druku wielkoformatowego. Dodatkowo praktycznie cały pojazd może być oklejony naszą reklamą, co na pewno zwróci uwagę niejednego pasażera. 

Kasetony reklamowe dla każdego lokalu

Kasetony reklamowe pełnią funkcję nie tylko reklamową, ale także informacyjną. Są obowiązkowym zakupem każdego właściciela lokalu. Dzięki nim łatwo będzie zidentyfikować siedzibę naszej firmy. Dobrze zaprojektowany kaseton reklamowy nie tylko oznaczy nasz lokal, ale także zwróci uwagę potencjalnych klientów. Oprócz loga i nazwy firmy możemy bowiem zawrzeć na nim krótkie hasło reklamowe lub motto naszej firmy. Kasetony reklamowe występują w formach i mogą być nawet podświetlane.

Pylony reklamowe widoczne z daleka

Pylony reklamowe to wolnostojące konstrukcje, które z daleka wskazują siedzibę firmy. Szczególnie doceniane przez właścicieli stacji benzynowych i restauracji znajdujących się blisko dróg. Dzięki pylonom reklamowym możemy również wskazać drogę wewnątrz kompleksu naszej firmy. Te umieszczone na zewnątrz siedziby na pewno zwrócą uwagę niejednego potencjalnego klienta. Pamiętajmy, że pylony reklamowe, tak samo, jak szyldy i kasetony reklamowe, są wizytówką naszej firmy. Warto więc zadbać o ich odpowiedni wygląd. W porównaniu do innych form reklamy zewnętrznej pylony reklamowe są konstrukcjami wolnostojącymi. Oznacza to, że umieszczone w odpowiednim miejscu mogą zwracać na siebie szczególną uwagę.